ERCA

Excelentní výzkumné centrum archeometrie

ERCA

Excelentní výzkumné centrum archeometrie (ERCA) je ústav zřízený při Archeologickém centru Olomouc (ACO) zaměřující se na provádění archeometrických analýz. ERCA představuje příklad výjimečného spojení odborníků z oblasti archeologie a přírodovědných oborů. Kromě práce na vědeckých projektech nabízíme také komerční analýzy pro další archeologické instituce i případné další zájemce z řad odborné veřejnosti.

Kontakty
Excelentní výzkumné centrum archeometrie

Analýzy ERCA

Nabízíme provedení specifických analýz z oboru zooarcheologie (osteologická analýza, studium sezonality, izotopové analýzy), geoarcheologie (mikromorfologie sedimentů, geochemické analýzy, petroarcheologické analýzy, analýzy kamenných artefaktů, rentgenová fluorescence), archeobotaniky (palynologie, analýza makrozbytků, antrakologie, analýza fytolitů),
fyzické antropologie a archeogenetiky.

Všechny analýzy
Excelentní výzkumné centrum archeometrie

Servis ERCA

Nabízíme kompletní servis od odborného odběru vzorků na lokalitě až po předání nálezové zprávy s výsledky analýz. Možná je ale také individuální domluva. Máte zájem o jinou specifickou analýzu, která chybí v naší nabídce? Dejte nám vědět a pokusíme se najít řešení.

Kontakty